
Klar for årets første hjemmekamp mot Elverum
Årets første hjemmekamp står for tur, og det er en tøff motstander som venter i Haukelandshallen. Elverum er av de fleste tippet helt i toppen av årets liga, men Bergen har brukt uken godt og går inn i oppgjøret med stor tro på egne muligheter.

Endelig er det klart for årets første hjemmekamp i Haukelandshallen. Og det er ikke hvem som helst som kommer på besøk. Elverum står på motsatt banehalvdel – et lag som av de fleste er tippet som seriemester denne sesongen.
Favorittstempelet ligger dermed klart hos gjestene, men her i Bergen er troen på egne muligheter stor.
– Vi har stor tro på at vi kan vinne, selv om vi vet at vi møter et veldig godt lag.
God utvikling på trening
Bergen har lagt bak seg en god treningsuke i forkant av oppgjøret. Det har blitt brukt mye tid på både eget spill og analyse av søndagens motstander.
– Vi har hatt en veldig god treningsuke. Vi har sett masse video, både på oss selv og ikke minst på Elverum. Vi ser at samhandlingen begynner å sitte, og at kvaliteten på øktene blir bedre og bedre, forteller Bergen trener Fredrik Tønne.
Med hele ni nye spillere i årets tropp har det vært naturlig at laget trenger tid til å finne de riktige relasjonene og få samspillet til å sitte.
– Vi har ni nye spillere i årets tropp, og det er dermed naturlig at det tar litt tid før ting blir virkelig bra. Samtidig har vi hatt meget god progresjon på trening, og vi synes vi blir bedre og bedre.
Tror på egne muligheter
Elverum har også denne sesongen satt sammen en sterk tropp, og Bergen-leiren er klar over at det vil kreve en solid prestasjon dersom poengene skal bli igjen i Bergen.
– Elverum har et meget godt lag også i år. Det kommer til å kreve mye av oss for å ta begge poengene.
Forberedelsene er imidlertid gjort, og Bergen føler seg klare til å møte en av sesongens største favoritter.
– Vi har forberedt oss veldig godt og føler oss superklare for å ta imot Elverum nå. Vi har stor tro på det vi driver med, og håper selvsagt at poengene blir i Bergen.
Med Elverum på besøk, et hjemmelag i god utvikling og et forventningsfullt publikum på tribunen, ligger alt til rette for en spennende første hjemmekamp i Haukelandshallen.
Bergen tapte årets første kamp mot Runar, mens Elverum slo Viking TIF hjemme i Terningen Arena.